•  

  A k t i v i t y   v    r o k u    2 0 2 0 

  Minibrigáda pri prístrešku

              Počas karantény sme nemohli organizovať svoje aktivity. Ale vandali nezaháľali. Prístrešok, ktorý sme postavili minulý rok nám niekto poškodil.  V rámci momentálnej situácie sme museli prístrešok spevniť a bolo potreba ho aj natrieť. Takže po uvoľnení opatrení sa zišlo niekoľko členov nášho oddielu, ktorí boli momentálne doma a  22.5.2020 sme tento prístrešok natreli.  Nechýbala po dlhšom čase družná nálada a opekačka. Dúfame, že prístrešok ako doposiaľ bude slúžiť turistom na oddych a relax. Počas pandémie sme videli, koľko turistov sa pri ňom zastavovalo, čo nás potešilo.

  Boli sme v Jeseníkoch

  Tento rok nám zima nepriala dobrými snehovými podmienkami na bežky, tak sme vyrazili do Jeseníkoch. V termíne jarných prázdnin bolo našich 18 členov na zimnom zraze . Ubytovaní sme boli priamo v meste Jeseník. Pri príchode sme mali obavy, či si vôbec zabežkujeme. Ale Jeseníky nás nesklamali. Každý deň sme vyrážali spojmi za snehom a oplatilo sa. Strávili sme spolu 5 dní na bežkách v krásnom prostredí a pri dostatku snehu .

  Otvorenie turistickej sezóny – Tomášovských 100 JK – 07. 06. 2020

  Až začiatkom júna sme mohli otvoriť turistickú sezónu. Uskutočnil sa 2. ročník Tomášovských 100JK. Tak ako v lani, aj tento rok viedla trasa zo Spišských Tomášoviec na Tomášovský výhľad, Letanovský mlyn, Ihrík, Gackova diera, Mokrá jaskyňa a naspäť do Spišských Tomášoviec. Počasie nám prialo, tak sme si stihli na spiatočnej cesta aj niečo opiecť pri našej studničke a prístrešku pod lesom. Akcie sa zúčastnilo cca 25 účastníkov.

  Účasť na  44. ročníku  TURISTICKÉHO PRECHODU KROMPAŠSKÝMI VRCHMI

              Naši turisti aj cyklisti sa zúčastňujú aj aktivít, ktoré organizujú iné turistické oddiely.  Preto sa 2 členky oddielu  a 9 cyklistov vydalo v sobotu 13. júna na prechod a prejazd Krompašskými vrchmi. Pešiaci sa vydali z Krompách na Krompašský vrch a späť do Krompách. Cyklisti si naplánovali trasu z Krompách do Spišskej Novej Vsi, vyšliapali Plejsy, navštívili Slovinky a cez Poráčsku dolinu, Poráč , Rudňany a Markušovce sa vracali naspäť domov. Cesta bola náročná, veľa nastúpaných  metrov a hlavne veľa vody a blata. Domov sme sa vracali unavení a riadne špinaví.

  Výstup na Kozí kameň

              A opäť pešia turistika mimo nášho regiónu. Autami sme sa v nedeľu 14. júna  vydali do Lopušnej doliny  za Svitom. Tu bol štart nášho výstupu na Kozí kameň. Trasa nebola dlhá, ale sme dosť šliapali do kopca. Po 2 hodinách sme zdolali Kozí kameň ( 1 255 m.n.m.). Nad očakávanie sme mali dobrý výhľad, i keď Tatry boli v oblakoch a všetci sme podľa predpovedí čakali aj dážď.. Naspäť sme sa vracali okruhom cez Lopušnú dolinu. Pre väčšinu z 20 účastníkov to bol prvovýstup na tento vrch Kozích chrbtov.

  Členovia KST Slovenský raj Spišské Tomášovce bilancovali 

  Členovia turistického oddielu na svojej členskej schôdzi dňa 05. 01. 2020 bilancovali rok 2019. Od poslednej členskej schôdze sa zvýšil počet členov KST z 55 členov na 72 členov k dátumu členskej schôdze.

  V roku 2019 sme zrealizovali podujatia, ktoré sme mali v oddielovom pláne, ale aj celý rad iných, ktoré si pripravili alebo sa ich zúčastnili naši členovia.

  Podľa kalendáru podujatí na rok 2019 sa naše aktivity začali účasťou na 60. Ročníku zimného prechodu tiesňavami Slovenského raja. Tradičným januárovým podujatím je aj trojkráľová vychádzka k Rainerovej útulni vo Vysokých Tatrách. Tento rok sa jej zúčastnilo 16 členov.

   V mesiaci február sme zorganizovali 42. Ročník po stopách kpt. Kvitinského. Nakoľko neboli  dobré snehové podmienky, podujatie bolo realizované pešou turistikou. Zúčastnilo sa ho 44 účastníkov. Počas podujatia sa nevyskytli žiadne nedostatky, či už pri pešej turistike do Klauzov na naspäť, ako aj počas ubytovania na Klauzoch. Poďakovanie patrí všetkým sponzorom, členom turistickej čaty, výboru a sympatizantom KST, i všetkým, ktorí sa pričinili o zdarný priebeh tohto tradičného zimného prechodu .V tomto mesiaci sa tiež 9 našich členov zúčastnilo 52.zimného zrazu KST a stretnutia TOM a 11. Medzinárodného  zimného zrazu v Polici nad Metují.

  Jarnú turistiku sme otvorili po prvý krát  oddielovou vychádzkou na Ihrík a tým sme otvorili 100 jarných Km. Vydarenou dvojdňovou jarnou turistickou akciou bola dvojdňová pešia turistika – výstup na Kojšovu hoľu  a pešo  hrebeňom Volovských vrchov na Koptáň, s prenocovaním na chate pod Kloptáňom.   V mesiaci jún sme zorganizovali brigádu pod lesom. Za pomoci obce a šikovných rúk našich členov tu do večera postavili pekný prístrešok pre turistov. Tradične sa naši členovia zúčastňujú aj celoslovenských zrazov  KST a celoslovenského zrazu cyklistov. Krásnu jeseň sme využili organizovaním dvoch viacdňových podujatí. Vydali sme sa 2 dňový výlet na stredné Slovensko  do okolia Banskej Štiavnice s výstupov ma Sitno.  Náročnejším turistom bola určená 3 dňová  hrebeňovka Západnými Tatrami.

              Tradične sa tiež v jeseni vydávame na symbolický cintorín na Popradskom plese. Tiež sme uctili pamiatku obetiam Slovenského raja na symbolickom cintoríne na Kláštorisku.

              V závere roka tradične organizujeme  Silvestrovskú vychádzku na Tomášovský výhľad a Soviu skalu. Mimo kalendáru akcií sme ešte zorganizovali zimnú vychádzka k Šiklavej skale, zapojili sme sa do čistenia Slov. raja, v lete sme si vyrazili na bicykloch okolo Dunaja. Už po druhýkrát sa naši členovia pokúsili o zdolanie Kráľovej hole v noci s pozorovaním východu slnka. V spolupráci s ochranármi a obecným úradom sme sa zúčastnili na čistení Prielomu Hornádu  .

  Okrem týchto akcií, ktoré sa zorganizovali pre všetkých členov si naši členovia organizovali viacero peších túr, cyklovýletov  a túr na bežkách . Ako vidno, naše aktivity sú rôznorodé čo do počtu členov, počtu dní a počtu ušliapaných a ujazdených kilometrov.  

  Trojkráľová vychádzka k Rainerovej útulni 

  Tradičným januárovým podujatím nášho turistického oddielu je trojkráľová vychádzka k Rainerovej útulni vo Vysokých Tatrách. Tento rok sa jej zúčastnilo 9 členov. Vyrazili skôr ráno a oplatilo sa im to. K Rainerovej útulni prišli medzi prvými účastníkmi, posedeli si tam aj v útulni, popočúvali goralskú hudbu, užili si pekné počasie a po ceste si nezabudli prezrieť Tatranský ľadový dóm.

  Aktivity v roku 2019

  Členovia KST Slovenský raj Spišské Tomášovce bilancovali

  Členovia turistického oddielu na svojej členskej schôdzi dňa 21. 02. 2019 bilancovali rok 2018. Od poslednej členskej schôdze sa zvýšil počet členov KST z 47 členov na 55 členov k dátumu členskej schôdze.

  V roku 2018 sme zrealizovali podujatia, ktoré sme mali v oddielovom pláne, ale aj celý rad iných, ktoré si pripravili alebo sa ich zúčastnili naši členovia.

  Ako oddiel pravidelne organizujeme trojkráľovú vychádzku na Rainerovu útulňu. Zorganizovali sme 41. ročník lyžiarskeho prechodu „ Po stopách kpt, Kvitinského“. Každý rok organizujeme brigádu na pomoc a ochranu prírode a pre členov a ich rodinných príslušníkov sme zorganizovali 2 dňový turisticko poznávací výlet na Pieniny, spojený s návštevou Červeného kláštora, plavbou po Dunajci ale aj pešou turistikou. Členovia sa zúčastnili zimného prechodu tiesňavami Slovenského raja, zimného zrazu turistov v Oščadnici, otvorenia 100 jarných kilometrov, letného zrazu turistov v Piešťanoch , celoslovenského cyklozrazu na Zemplínskej Šírave, národného výstupu na Kriváň, návštevy symbolického cintorína na Popradskom plese a Silvestrovskej vychádzky do Slovenského raja.

  Okrem týchto podujatí určených pre všetkých našich členov si naši členovia pravidelne organizujú cez víkendy a voľné dni akcie na bežkách, cyklovýlety, pešie túry ale aj splavovanie riek.

  V minulom roku takto absolvovali naši členovia 24 celodenných peších túr, z toho šesť viacdňových , 12 túr na bežkách , z toho jedna viacdňová v Beskydoch, 18 cyklotúr, z toho 2 viacdňové a 2 v zahraničí a jeden splav Hornádu.

  Dvaja naši členovia vyrazili na 2 týždne do Pakistanu a Indie a tu zdolávali vyššie pohoria ako na Slovensku a jeden člen brázdil autom a bicyklom 3 týždne Fínsko.

  Ako vidno a ako konštatovali účastníci členskej schôdze, naše aktivity sú rôznorodé čo do počtu členov, počtu dní a poštu ušliapaných a ujazdených kilometrov.  

  Po stopách kpt. Kvitinského – 42. ročník.

  42. ročník zimného turistického pochodu sa uskutočnil v dňoch 9. a 10. februára 2019. Akciu organizoval ako každoročne klub turistov Slovenský raj v Spišských Tomášovciach.  Akcie sa zúčastnilo 44 turistov.

  Akcia sa začala v sobotu 9. 2. 2019 ráno v reštaurácii v Spišských Tomášovciach registráciou účastníkov od 8: 30. Na pochod sa vyrážalo o 9:30, cieľom pochodu boli Klauzy. Nakoľko neboli vhodné snehové podmienky, všetci účastníci sa vydali pešo smerom – Spišské Tomášovce – Čingov – Lesnica – Kolísky – Jabloň – sedlo nad Klauzami – Klauzy. Hľavne pre mladších účastníkov bolo veľkým zážitkom vystúpiť na vrchol Jablone ( 988 m.nm), kde bola väčšina účastníkov po prvý raz. Táto trasa bolo zvolená z bezpečnostných dôvodov, nakoľko turistické chodníky v Slovenskom raji boli v tomto čase veľmi zľadovatené.

  Tak ako každoročne na účastníkov čakal chutný guláš, bohatá tombola od viacerých sponzorov a vatra. V nedeľu sa účastníci vydali naspäť do Spišských Tomášoviec popri Tomášovskej Belej a cez Tomášovský výhľad do Spišských Tomášoviec., kde sa uskutočnilo vyhodnotenie.

  Boli sme v Polici nad Metují

       V dňoch 14. - 17. 2. 2019 sa v Polici nad Metují ( Česká republika) uskutočnil 52. zimný zraz KST a stretnutie TOM a 11. medzinárodný zimný zraz turistov 2019 . Z nášho turistického oddielu sa zúčastnilo 14 členov. Väčšina našich členov túto akciu absolvovala na bežkách aj napriek tomu, že nebol všade na plánovaných trasách dostatok snehu. Navštívili sme Polické a Broumovské steny , Hronov a časť Adršpašsko- Teplických skál.

  Otvorenie 100 jarných kilometrov

       6. apríla  2019 sme zorganizovali vychádzku do Slovenského raja . Aj napriek nepriaznivému počasiu sa otvorenia turistickej sezóny zúčastnilo 15 členov oddielu. Trasa viedla zo Spišských Tomášoviec na Letanovský mlyn, hrebeňom na Ihrík , k Mokrej jaskyni a popod les naspäť do Spišských Tomášoviec. 

  Čistenie Slovenského raja

        V spolupráci s Regionálnou radou KST Spišská Nová Ves a pod záštitou obce sme sa 27. 04. 2019 zúčastnili čistenia Prielomu Hornádu . Akcie sa zúčastnilo 25 členov. Vyrazili sme zo Spišských Tomášoviec a v troch skupinách sme vyčistili časť okolo Ďurkovca, Tomášovského výhľadu, časť Prielomu Hornádu z Čingova na Letanovský mlyn. Ďalšia skupina vyčistila chodník z Tomášovského výhľadu na Letanovský Mlyn. Na Letanovskom mlyne sme mali krátke občerstvenie, zanechali sme tu nazberaný odpad a spolu s ďalším turistickým oddielom sme vyčistili cestu popod lesa do Spišských Tomášoviec. Tu nás čakal chutný gulášik, ktorý  nám zabezpečila paní starostka. 

  Kojšovská hoľa a Kloptáň

       V rámci kalendárneho plánu práce sme v dňoch 18. - 19. 5. 2019 zorganizovali výstup na Kojšovskú hoľu a Kloptáň. V sobotu 18. 05. 2019 sa vydali členovia oddielu autami ku chate Erika . Odtiaľ sme uskutočnili výstup na Kojšovskú hoľu. Po výstupe sme sa rozdelili na dve skupiny. Prvá skupina cca 11 členov a rodinných príslušníkov išli autami cez Gelnicu a Helcmanovce na chatu pod Kloptáňom. Ďalšia skupina sa vydala pešo po hrebeni , cca 12 km pešo na Kloptáň. Cieľom bola chata pod Kloptáňom, kde nás čakalo občerstvenie, ktoré nám pripravil náš kamarát Dušan. Tu sme si posedeli, občerstvili sa a tí, ktorí nemohli prenocovať sa autami vrátili domov. Jedenásť členov zostalo na chate nocovať. Zobudili sme sa do pekného rána a čakala nás pešia túra naspäť ku chate Erika, kde sme nechali auta.

  Akcie sa zúčastnilo 25 členov a ich rodinných príslušníkov. Pre väčšinu to bol prvotný výstup na Kojšovskú hoľu a pekný zážitok z túry Volovskými vrchmi a výstupu na Kloptáň. Mali sme dobré počasie a pekné výhľady.

  Brigáda pri studničke a stavba prístrešku


       Po dlhom vybavovaní formalít nastal deň D a naši členovia v počte 20 sa dňa 8. júna 2019 zišli na brigáde pod lesom. Tu sme v minulosti postavili svojpomocne studničku a posedenie. Aby posedenie mohlo slúžiť turistom aj za nepriaznivého počasia, rozhodli sme sa tu postaviť turistický prístrešok. Za pomoci obce a šikovných rúk našich členov tu do večera stál pekný prístrešok. Na brigáde nechýbali ani šikovné ruky, ktoré vykosili a vyčistili okolie studničky a pripravili pre brigádnikov aj občerstvenie .

   Cyklovýlet okolo Dunaja

  V dňoch 3. 7. - 7. 7. 2019 sme si vyrazili na bicykloch okolo Dunaja. Z Bratislavy sme absolvovali cestu pozdĺž Dunaja do Gabčíkova, okolo Čunova a s prehliadkou vodného diela Gabčíkovo. Tu bola naša prvá noc. Ďalej sme pokračovali 80 km do ďalšieho cieľa našej cesty – Patince. Večer po strastiplnej ceste v horúčave nám dobre padlo kúpanie v miestnom kúpalisku. Nezabudli sme ani na prehliadku historického a pekného mesta Komárno a Komárom, stará pevnosť, námestie. Ďalší deň sme vyrazili do Štúrova a Ostrihomu. Nechýbala ani prehliadka lodného mlyna v Kollárove. Našim 11 turistom a ďalším 4 kamarátom sa tento výlet vydaril, mali sme pekné počasie, i keď niektoré dni až veľmi horúce, nechýbala dobrá nálada. 

  Nočný výstup a výšlap na Kráľovu hoľu

  Už po druhýkrát sa naši členovia pokúsili o zdolanie Kráľovej hole v noci s pozorovaním východu slnka. V sobotu 17.8. 2019 hodinu po polnoci vyrazilo 6 členov pešo zo Šumiaca .O hodinu neskôr vyšlápli na bicykloch ďalší 3 členovia po cykloceste. Pred svitaním sme dorazili na Kráľovu hoľu. Mimoriadne bolo bezvetrie a teplo, ale čím viac sme sa blížili k vrcholu, bola väčšia hmla. Takže sa nám nepodarilo vidieť východ slnka v plnej paráde, ale boli sme radi, že nefúkalo. Po krátkom občerstvení v jednej malej otvorenej miestnosti , prehliadke vrcholu a fotení sme sa pustili dolu. Tento výstup a výjazd by sme chceli opakovať aj v budúcnosti, je to úžasný zážitok.  

   

  Kolaudácia prístrešku

  Pred letom a turistickou sezónou sme sa usilovali a postavili pre turistov prístrešok pod lesom pri našej studničke. Keďže mali aj naši členovia v lete svoje plány a povinnosti, ku kolaudácii prístrešku sme sa dostali až na záver turistickej sezóny. V piatok 23. 08. 2019 sme si dali pri prístrešku stretnutie a slávnostne sme ho pokrstili . Stretlo sa nás 18 členov a dvaja občania Spišských Tomášoviec. Posedeli sme si, porozprávali a zhodnotili naše dielko. Svorne sme sa dohodli, že tak ako na studničku, aj na tento prístrešok nainštalujeme tabuľku s označením nášho oddielu.

   

  Celoslovenský cyklozraz v Ružomberku

  Každý rok sa naši cyklisti zúčastňujú celoslovenského zrazu cyklistov. Tento rok sa 41. ročník cyklozrazu konal v dňoch 29. 08. 2019 až 01. 09. 2019 v Ružomberku. Organizátori pre nás účastníkov pripravili zaujímavé trasy, zabezpečili nám pekné ubytovanie. Z nášho oddielu sa zúčastnilo 7 cyklistov. Boli sme na Maline Brde, vo Vlkolínci, v Lubochňanskej doline, Čutkovskej doline, išli sme po cyklochodníku Korytnička, vyšlápli sme si až na Magurku pod hrebeň Nízkych Tatier. Absolvovali sme aj prehliadku Ružomberku. Počasie nám prialo, nemali sme žiadne defekty, takže sme boli veľmi spokojní.

  Výlet na Sitno a do Banskej Štiavnice

  V dňoch 14. - 15. 9. 2019 sme sa vydali za krásami a históriou Slovenska . Pre našich členov sme zorganizovali 2 dňový výlet na stredné Slovensko . V sobotu ráno sme vyrazili zo Spišských Tomášoviec do Banskej Štiavnice. Prvou zastávkou na poznávacej ceste bola návšteva kaštieľa vo Sv. Antone. Po prehliadke kaštieľa sme zavítali do Banskej Štiavnice. Tu nás čakala skúsená sprievodkyňa, ktorá nás previedla po meste a veľmi zaujímavo nám porozprávala o histórii tohto starého a krásneho banského mesta. Komu nestačil výklad sprievodkyne, vydal sa po pamiatkach po prehliadke individuálne. K večeru sa všetci presunuli k jazeru Počúvadlo, kde sme mali zabezpečený nocľah. A ako správni turisti sme v nedeľu absolvovali výstup na Sitno a Sitnianský hrad ( zrúcaninu).

  Na poznávacom výlete všetkým 33 prítomným nechýbala dobrá nálada, pohoda, pekné počasie a večerná opekačka so zábavou.

    

  Tri dni v Západných Tatrách

  Členovia KST Slovenský raj Spišské Tomášovce majú prechodený Slovenský raj, ale sú lokality na Slovensku, ktoré niektorí členovia nepoznajú. Preto sme si dali do plánu akcií hrebeňovku Západnými Tatrami. 12 členov nášho oddielu vyrazilo v piatok 20.9. 2019 v popoludňajších hodinách rýchlikom do Liptovského Mikuláša. Cieľom nášho prvého dňa bola Chata pod Náružím, kde sme po príchode z Liptovského Mikuláša išli autobusom do Jalovca a odtiaľ v podvečerných hodinách na chatu. Stihli sme to ešte za vidna.

  V sobotu ráno sme vyrazili z chaty na hrebeň Západných Tatier, prvým vrcholom bol Sivý vrch. Ďalej sme šliapali cez sedlo Pálenica na Brestovú. Niektorí si stihli ešte odskočiť na vrchol Salatína. Z hrebeňa Brestovej sme schádzali do Roháčskej doliny a na chatu Zverovka, kde bol zabezpečený druhý nocľah.

  Nedeľa bola pre mnohých účastníkov najťažšia, nakoľko bola najdlhšia túra. Išli sme Roháčskou dolinou k Roháčskym plesám a odtiaľ cez Smutné sedlo sme prešli na Liptovskú stranu a zišli do Žiarskej doliny. Všetkým padla vhod zastávka na Žiarskej chate, kde si väčšina účastníkov požičala kolobežku a cestu Žiarskou dolinou k zastávke autobusu si skrátili jazdou na kolobežke.

  Pre väčšinu členov to bol zaujímavý zážitok, nakoľko niektorí boli v Západných Tatrách prvý raz v živote a väčšina účastníkov išla tiež viac dňovú túru, pri ktorej si každý nosí všetko so sebou tiež prvý raz v živote. A navyše nám vyšlo krásne počasie a mali sme úžasné výhľady  

   Brigáda pri čistení Prielomu Hornádu

  Náš turistický oddiel bol oslovený starostkou obce, aby sme pomohli pri čistení Prielomu Hornádu, ktoré zorganizovala Správa národného parku Slovenský raj v spolupráci s obcami v tomto úseku Hornádu. I keď  sme boli o tejto akcii informovaní narýchlo, podarilo sa nám zabezpečiť 14 členov, ktorí sa v sprievode pracovníka Správy NP Slovenský raj vydali v sobotu 30.11.2019 z Čingova po Letanovský mlyn . Po ceste sme museli schádzať po strmých brehoch k rieke, kde sa nachádzal rôzny naplavený odpad. Akciu sme ukončili na Obecnom úrade  Spišských Tomášovciach, kde pre nás paní starostka pripravila malé občerstvenie. Veríme, že v budúcnosti už nenastane takáto situácia, že Hornád bude miestom odpadu. Uctili sme si pamiatku obetí Vysokých Tatier a Slovenského raja.

  Tak ako každý rok sa naši členovia vydávajú na symbolický cintorín na Popradské Pleso a na symbolický cintorín na Kláštorisku. Na Popradské pleso sa vo veľmi nepriaznivom počasí  3. novembra vydalo 5 členov, aby si uctili pamiatku obetiam Vysokých Tatier. Na Kláštorisko sme sa spoločne vydali 24.11. 2019 a niektorí členovia navštívili symbolický cintorín aj individuálne.

  Z Grajnáru do Novoveskej Huty

  28. decembra sa 10 našich členov a ich kamaráti  zúčastnili 10. ročníku  zimného prechodu Slovenským rajom, ktorý organizuje Mesto Spišská Nová Ves pod patronátom primátora. Trasa viedla z Grajnáru na Veľkú Knolu, cez sedlo Pukanec do Novoveskej Huty. Po príchode do cieľa, v reštaurácii Poľovník  nás čakalo príjemné prekvapenie v podobe dobrého obedu. I keď nebolo najlepšie počasie, na Veľkej Knole nás poriadne vyfúkalo, všetkým sa turistický pochod páčil.

  Rozlúčka so Starým rokom

  Každý rok  na Silvestra sa stretne už  tradičná partia našich členov a so Starým rokom sa rozlúčia turistickou vychádzkou na Tomášovský výhľad , Soviu skalu a Čingov. Tento rok sa zišlo 8 členov nášho oddielu . Počasie im vyšlo, nálada bola dobrá.

  Úradné hodiny

  Obecný úrad -pokladňa, podatelňa

  Pond. 08:00 - 11:30 13:00 - 14:30
  Utor. 08:00 - 11:30 13:00 - 14:30
  Str. 08:00 - 11:30 13:00 - 16:30
  Štv. 08:00 - 11:30 13:00 - 14:30
  Piat. 08:00 - 11:30

  Stavebný úrad

  Pond. 08.00 - 11:30 13:00 - 15:45
  Utor. 08.00 - 11:30 13:00 - 15:45
  Str. 08.00 - 11:30 13:00 - 15:45
  Štv. 08.00 - 11:30 13:00 - 15:45
  Piat. nestránkový deň

  Fotogaléria

  Kalendár

  Počasie

  Počasie Spišské Tomášovce - Svieti.com