•

Tomášovský beh

VÝSLEDKY

Hlavná kategória štartovala o 16:00 hod. Padol rekord trate (28:06:48, Pavol Orolín, Spišské Bystré). Všetky kategórie sú zobrazené vo fotogalérii. Udeľovala sa cena pre najlepší čas občana Spišských Tomášoviec:

Muži: Dávid Pacák, 33:20:38

Ženy: Zuzana Skladanová, 41:27:64

USPORIADATEĽ

OZ Verbum Bonum v spolupráci s kultúrno-športovou komisiou obce Spišské Tomášovce.

RIADITEĽ PRETEKOV

Jozef Michna

DÁTUM KONANIA

28.08.2016 pri Turistickej ubytovni Hornád Spišské Tomášovce, hlavný beh so začiatkom  o 16.00 hod, detský beh so začiatkom o 14.00.

REGISTRÁCIA

Registrácia osobne na mieste od 13.00 hod.

TRAŤ

Dĺžka trate je 7,7 km, prechádza lesnými, poľnými a asfaltovanými cestami. Dĺžka tratí detského behu bude vyznačená na mieste.

ŠTARTOVNÉ

5 € za osobu na hlavný beh

- v cene štartovného je štartovné číslo, občerstvenie (obed a jeden alkoholický alebo nealkoholický nápoj), občerstvenie na trati a v cieli, možnosť úschovy cenných vecí a tombolový lístok

3 € za osobu na detský beh

– v cene štartovného je štartovné číslo a občerstvenie (obed a jeden nealkoholický nápoj)

OCENENIA

Oceňované budú prvé 3 miesta, v kategóriách dospelých trofejou a v detských kategóriách vecnými cenami a medailami. Ocenenie získa aj najrýchlejší Tomášovčan a Tomášovčanka.

Účastníci behu štartujú na vlastné zdravotné riziko. Počas celého podujatia bude zabezpečená zdravotná starostlivosť.

Fotogaléria minulého ročníka (2015)

Pohľad do minulosti

Rok 1982

"TJ Slovenský raj a DO SZM Spišské Tomášovce usporiadali v nedeľu 17.10.1982 nultý ročník Tomášovského behu. Trať pre kategóriu žien merala 4500 m, zvíťazila Mária Sedláková, na 2. a 3. mieste skončili Eva Sedláková a Mária Chovancová. V kategórii mužov na trati dlhej 6500 m zvíťazil Ján Hojnoš, na druhom mieste sa umiestnil Jozef Sedlák, tretí skončil Miroslav Kramár." (Zdroj: Spišské hlasy, rok 1982, číslo 46, text v novinách Anna Kostelníková)

Rok 1986

Poslednú októbrovú nedeľu (26.10.1986) sa organizoval ďalší ročník Tomášovského behu. Organizujú ZO SZŽ, MV Jednoty – SD. Štart je o 10:30 pred Základnou školu, trasa vedie príjemnou lesnou cestou. Behu sa môžu zúčastniť všetky vekové kategórie detí, žien a mužov. (Zdroj: Spišské hlasy, rok 1986)

Rok 1994 (asi júl)

"Agilná TJ Spišské Tomášovce spolu s obecným úradom a za podpory sponzorov usporiadali Nultý ročník polmaratónu na trati v obci a v Slovenskom raji. Tri okruhy mali celkovú dĺžku 21 km. Pretek mal dobrú športovú aj organizačnú úroveň.
    Výsledky: muži do 40 rokov - 1. Štefan Sumerling (čas 1.13,35), 2. Milan Hrušovský (1.15,37) - obaja z Tatranu Sp. Nová Ves, 3. Imrich Holečko (1.22,25) zo SEZ Krompachy, muži nad 40 rokov - 1. Štefan Krupa (1.21,43), 2. Peter Pavuk (1.27,18), 3. Ján Dominik (1.28,45) - všetci z Tatranu Spišská Nová Ves. (Autor článku Vendelín Ivančík, zdroj: Nové Spišské hlasy) .

V minulosti sa behalo aj na Čingove

Hlavne Ďurkovec zažil branné cvičenia, ale aj významné športové a turistické udalosti s okreným alebo krajským presahom.

- 27. 4. 1974 Čingov – okresné kolo Behu smeny a Mladej fronty

- 29. - 30. 5. 1981 na Ďurkovci je celoštátne finále „Beh mladej fronty a smeny“

- 22. – 23. 11.1985 na Ďurkovci je 15. ročník celoštátneho finále Behu Mladej Fronty a Smeny. Zúčastnilo sa 160 pretekárov, bola jemná snehová pokrývka a hmla, takže podmienky boli ťažké

V zimnom období sa konalo tiež veľa pretekov. 20.1.1967 boli na Čingove preteky v behu na lyžiach pre žiakov ZDŠ „O cenu pionierskych novín“.

Zdroj informácií Spišské Hlasy. Spracoval Martin Gonda. Ak máte viac informácií alebo fotografie z histórii pošlite ich prosím na admin.spissketomasovce@gmail.com